Historie

Historie

něco málo z historie …

říjen 2019 – za Lubora nastupuje nová krev Filip Holomek

1.8.2003
Historický okamžik – HBS vydává své první CD v dlouhodobé historii. Je věnováno všem fandům, kterým se hudba HBS líbí.

20.10.2002
S definitivní platností se stává právoplatným členem kapely a náhradou za Radka Mahdala (zranění ruky), nový bubeník Jiří „Jižíček” Straka.

10.8.2002
Po 13 letech znovu na scéně. Premiéra ve staronové sestavě. Na postu Kuřiny nastoupil Lubor Souček, místo Karlose Záchvěje paří Martin Mikulec.
V součastné době nahradil Radka Mahdala (ruka v sádře, nejistý nástup po novém roce) na postu bicích Jiří Straka.
V této sestavě zatím pomalu dobíjíme rockové tvrze.

Jak to všechno začalo … ( 1983 – 1989 )
Skupina vznikla na podzim roku 1983 pod hlavičkou „Vesnického klubu“ v Korytné.
Počátkem roku 1984 úspěšně absolvovala tenkrát nezbytné přehrávky a začala se objevovat na pódiích okolních měst a vesnic. V té době působilo v kapele pět muzikantů:
Radek Mahdal – bicí
Fera Kuřina – kytara
Miloš Vitásek – zpěv
Karel Záchvěj – basa
Jiří Fibichr – kytara

O zvuk se staral Jára Zajíc. První úspěch se dostavil v roce 1985 na přehlídce okresních skupin v Uherském Brodě, kde se skupina umístila na druhém místě za skupinou Nová Formace. V následujícím roce se již podařilo v sále staré Sokolovny zvítězit a v roce 1987 prvenství obhájit na přehlídce ve Sportovní hale v Uh.Brodě.
Z důvodu vojenských povinností došlo ke změnám na postech kytaristů, a proto musíme vzpomenout na střídající členy, kteří působili v této době ve skupině:
Libor Hnitka – kytara
Petr Lekeš – kytara
Pavel Králík – basa
Staňa Jílek – zvuk

Po roce 1987, kdy skupina zaznamenala největšího rozmachu a hrála pravidelně na zábavách po celém okrese, přišel problémový rok 1989 a na podzim tohoto roku ukončila skupina činnost. Některé skladby zůstaly v podvědomí příznivců až do dneška. Důkazem je píseň Všichni půjdem do ráje , kterou převzala skupina Reflexy, kde působil Fera Kuřina, a slavil s ní velké úspěchy.
V Korytné se zase neobejde žádné posezení u kytary bez písniček Pívo, Dneska jsem byl ještě tvůj.

Díky jim duch HBS neumírá